Podpora samostatného bydlení

Potřebné zázemí a pevnou půdu pod nohama pro svůj soukromý život mohou naši klienti získat díky službě podporovaného samostatného bydlení. S pomocí osobní asistence mohou lidé s handicapem žít samostatně ve vlastním bytě v domě zvláštního určení Města Poděbrady.
Podporované bydlení má k dispozici celkem 8 bezbariérových bytů v krásné lokalitě v Poděbradech, odkud jsou pohodlně dostupné návazné služby sociálně terapeutické dílny a denního stacionáře.
Podle svých potřeb se každý z klientů může obrátit o pomoc nebo radu s každodenními běžnými starostmi a problémy na asistenta každý všední den a po předchozí domluvě i o víkendu. Společně se naučí zvládat praní, žehlení, nákupy, úklid, hospodaření a další nutné úkony všedního dne, mohou se společně pokusit najít vhodné zájmové činnosti a koníčky pro volný čas a ani návštěva lékaře, úřadu, banky nebo vyplňování nepřehledných formulářů nebude překážkou k samostatnému vedení domácnosti a plnohodnotného samostatného života.
Smyslem služby podporovaného bydlení je umožnit lidem s handicapem žít v rámci jejich možností běžným způsobem v přirozeném domácím prostředí.

Výpis z registru poskytovatelů sociálních služeb:

iregistr.mpsv.cz/socreg/detail_sluzby.do?736c=dfe97d678a50c60f&SUBSESSION_ID=1320182947394_2

Vedoucí služby

Mgr. Andrea Brzáková

U Zimního stadionu 762, Poděbrady 290 01

bydleni@hcsrdce.cz

Česká spořitelna, a.s.

č.ú.: 488510329/0800

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

created by Kemal